29 Nisan 2013 Pazartesi

Juice Defender Ultimate nedir? ve hakkında hersey .


JUICE DEFENDER KILAVUZU
1. GENEL BAKIŞ

Juice Defender Kılavuzu'nun bu bölümü sizlere Juice Defender aplikasyonunun nasıl çalıştığı, ön-ayarlı profiller, ve diğer ortak özellikleri hakkında sizlere fikir verecektir.

A. JUICE DEFENDER NASIL ÇALIŞIR

Günümüz akıllı telefonları elbette ki harika cihazlar ve birçok açıdan bize faydalı oldukları kuşkusuz. Ancak bu telefonların kısa pil ömürleri bizi bazen çileden çıkartır. Bunun 2 tane ana sebebi vardır:

1. Yüksek güç isteyen parçaları ve fonksiyonlara sahip olmaları
2. Sürekli olarak - hatta ihtiyaç olmadığı halde bile - arka planda çalışan programlar ve/veya sistemler
Juice Defender programının asıl hedefi bu 2nci sebebi düzelterek, cihazınızın her zaman tam kapasitede çalışmasını sağlamak ve batarya gücünüz tükendiği halde bile ihtiyacınız olan gücü size sağlamaktır.Kısacası, Juice Defender telefonunuzun boşta durduğu veya kullanılmadığı gibi durumlarda, fazla güç tüketen komponentlerini otomatik olarak yöneterek, batarya tüketimini optimize eder. Tüm bunların da üzerinde, Juice Defender aplikasyonu, ince ayar yapmayı sevenlere, kendine has güç tasarrufu ayarları üzerinde tüm yetkiyi vermektedir.

UNUTMAYIN!- Juice Defender bir görev sonlandırıcı/task killer aplikasyonu değildir! Görev sonlandırıcı programları kullanmak genellikle iyi bir fikir değildir...

- Juice Defender fizik kanunlarına meydan okuyamaz: sadece güç tüketimini optimize edebilir. Her durumda batarya ömründe belirgin bir gelişme ya da iyileşme göreceksiniz, ancak diğer faktörler arasında cihazın ne kadar ya da nasıl kullanıldığı da çok büyük önem taşımaktadır. Ör.: 24 saat internette sörf yapıyor veya oyun oynuyorsanız çok fazla bir şey beklememelisiniz.

B. JUICE DEFENDER ILE ÇALIŞMAK

Juice Defender tamamiyle otomasyon ile çalışır. Konfigürasyonu ise ön tanımlı profilleri kullanarak tek bir dokunuş kadar basit olabileceği gibi, kişiselleştirme ile şaşırtıcı derecede derin olabilecektir.
  • Balanced, Aggresive ve Extreme gibi ön tanımlı ayarlar (Preset Profiles), kansız ve acısız, en hızlı biçimde değerli batarya ömrü kazanmak için bir dokunuş uzağınızdadır. STATUS sekmesindekiPROFILE başlığı altında yer alan bu ayarlardan birisini seçtiğinizde Juice Defender geri kalan her şeyi sizin için halledecektir.
  • Customize profilini seçerek, ön tanımlı ayarları ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilir ve en çok kullanılan özellikleri kişiselleştirebilirsiniz.
  • Advanced profili ise gerçekten kaputu açarak programın içine girmenizi ve güç tasarrufu için en ince ayarları yapmanıza imkan verir. Her fonksiyon ve kontrolün detaylı açıklamaları bulunmaktadır.
Juice Defender aplikasyonu 2 adet ana sayfa kısayolu (Widget) ve bir QuickBox adında kullanışlı bir pop-up menü aracılığı ile kumanda edilebilir. Biraz daha aşağıda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
STATUS sekmesinde yer alan ENABLED butonuna basarak programı aktif hale getirmeyi unutmayınız. Aksi takdirde Juice Defender programı atıl olarak kalacak ve cihazınız için herhangi bir güç tasarrufu yönetimi yapmayacaktır.- 5 ön tanımlı profilden bir tanesini aktif hale getirmek için, STATUS sekmesindeki ilgili profil butonuna tıklayın. Daha sonra aşağıya doğru ekranı kaydırarak üzerinde CONFIRM yazan butonu bulun ve basın.

- Profil değiştirmek istediğiniz bazı durumlarda, CONFIRM ve CANCEL butonları görünmeyebiliyor. Bu tamamen Android Kullanıcı Arabirimi çerçevesindeki bir bug'dan dolayı kendini izhar eden bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, Juice Defender'ı BACK tuşu ile (kesinlikle HOME tuşu ile değil) kapatarak tekrar açmanız durumunda Kullanıcı Arabirimi kendini restore etmektedir.C. ÖN TANIMLI (PRESET) VE KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR (CUSTOM) PROFİLLERİN AÇIKLAMALARI

C.1. BALANCED PROFİLİ

Ekran açıldığı zaman - siz cihaz ayarlarından veya güç kontrol widget üzerinden devre dışı bırakmadığınız sürece, ki böyle bir durumda Juice Defender bu ayarı bozmayacaktır - data bağlantısı otomatik olarak açılacaktır. Aşağıdaki bağlantı sayfasında yer alan Karşılaştırma Tablosu'nda Bağlantı Kontrolleri kısmını inceleyerek Juice Defender programının hangi radyo bağlantılarını kontrol ettiğini görebilirsiniz.
http://www.juicedefender.com/compare/

Ekran kapandığı zaman, Juice Defender data bağlantınızın *sabit* biçimde sürekli olarak açık olması gerekmediğini varsayarak, data bağlantınızı kapatır ve bağlantıyı her 15 dakikada bir açarak arka planda senkronizasyonun yapılabilmesini ve yeni e-posta, facebook, twitter gibi programlarınızdan bildirimlerinizi (notifications) almanızı sağlar. Bu senkronizasyon aralığı Customize profili aracılığı ile kolaylıkla değiştirilebilir.

Data bağlantısı en büyük güç tüketicisidir, ve kullanılmadığı zaman kapatmak batarya ömrünü gözle görünür biçimde uzatacaktır!!

Anlık bildirimler olmadan yaşayamam diyorsanız, buradaki bağlantıdan Nasıl Yapılır? bölümüne bakabilirsiniz.

C.2. AGGRESSIVE PROFİLİ

Ekran açıldığı zaman - siz cihaz ayarlarından veya güç kontrol widget üzerinden devre dışı bırakmadığınız sürece, ki böyle bir durumda Juice Defender bu ayarı bozmayacaktır - data bağlantısı otomatik olarak açılacaktır. Aşağıdaki bağlantı sayfasında yer alan Karşılaştırma Tablosu'nda Bağlantı Kontrolleri kısmını inceleyerek Juice Defender programının hangi radyo bağlantılarını kontrol ettiğini görebilirsiniz.
http://www.juicedefender.com/compare/

Ekran kapandığı zaman, Juice Defender data bağlantınızın *sabit* biçimde sürekli olarak açık olması gerekmediğini varsayarak, data bağlantınızı kapatır ve bağlantıyı her 30 dakikada bir açarak arka planda senkronizasyonun yapılabilmesini ve yeni e-posta, facebook, twitter gibi programlarınızdan bildirimlerinizi (notifications) almanızı sağlar. Bu senkronizasyon aralığı Customize profili aracılığı ile kolaylıkla değiştirilebilir.

Batarya azaldığı zaman, (düşük batarya eşiği STATUS sekmesinden ayarlanabilir) ekran açık dahi olsa data bağlantısı kapatılır ve arka plan senkronizasyonu durdurularak, ihtiyacımız olan son damla pil ömrüne kadar kullanabilmemize imkan verir. Şayet data bağlantısı gerekirse, QuickBox'u kullanarak geçici olarak açabilir, veya doğal olarak manuel biçimde güç kontrol widget'i, cihaz ayarları veya Juice Defender'ın Toggle Mobile Data(Mobil Data'yı Aç) widget'i ile açabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın! Manuel olarak yapılacak bu işlem geçici değil kalıcı olacaktır!

Juice Defender Plus ya da Ultimate aplikasyonuna sahipseniz, o takdirde Juice Defender bağlantıyı ek olarak birGece Modu (Night Schedule) ile kontrol edecek ve bağlantıyı siz uyurken kapatacak ve Lokasyon Tetikleyicisi (Location Trigger) yardımı ile tanınmış bir kablosuz ağa yaklaştığınızda sadece WiFi bağlantısını açacaktır. Bu ek özellikler Customize profili ile kolaylıkla kişiselleştirilebilir.
1 yorum:

  1. htc one m8s programı kuruyorum ultumate satın aldım daha önce m7 de çok rahat kullanıyordum ama şimdi kendini devre dışı bırakıyor bu konuda yardım alabilirmiyim

    YanıtlaSil